Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.chmnu.edu.ua/jspui/handle/123456789/910
Назва: Анархізм. Новий погляд з позицій сучасності
Інші назви: [рецензія]
Автори: Котляр, Ю. В.
Ключові слова: анархізм
робітничий рух
махновщина
диктатура
революція
Дата публікації: 2016
Видавництво: ЧНУ ім. Петра Могили
Серія/номер: Історія;
Короткий огляд (реферат): Монографія В. Савченка присвячена зародженню, становленню та еволюції анархістського руху в Україні у першій третині XX ст. У цей період українські землі стали ареною революційної боротьби та експериментами з побудови «нового світу». В Україні, анархістські ідеї були здатні захопити і підняли на боротьбу десятки тисяч чоловік, що мріяли про свободу і рівність. Загострення соціальних протиріч, відчуження верховної влади від суспільства, невдоволення внутрішньою і зовнішньою політикою, яку проводила влада, формування робітничого руху призвели до створення анархістського руху в Україні, який формувався як частина міжнародного анархістського руху. Одеса, Катеринослав (сучасна назва Дніпра) та Харків були центрами анархізму в Російській імперії, Українській Народній Республіці, Українській Державі та Українській Радянській Соціалістичній Республіці. Саме там формувалися нові ідеологічні течії, і анархізм знайшли підтримку робітників. Під час революції 1905–1907 рр., у боротьбі проти монархії, проти контрреволюції та більшовицької диктатури 1919–1929 рр., анархісти опинилися на одному боці з творцями української державності, а Н. Махно виявився творцем оригінального «проекту» будівництва українського суспільства на принципах самоорганізації і федералізації.
Опис: Котляр Ю. В. Анархізм. Новий погляд з позицій сучасності : [рецензія] / Ю. В. Котляр // Наукові праці : наук.-метод. журн. – Миколаїв, 2016. – Т. 282. Вип. 270. – С. 108–111. – (Історія). – Рец. на кн. : Савченко В. А. Діяльність анархістських організацій в Україні у 1903–1929 рр. : історичний аспект та політична практика : монографія / В. А. Савченко. – Київ : Ін-т історії України НАНУ, 2017. – 444 с.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.chmnu.edu.ua/jspui/handle/123456789/910
ISSN: 2311-1674
Розташовується у зібраннях:Котляр Юрій Вадимович

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Т. 282. Вип. 270, 2016.pdf1.67 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.