Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.chmnu.edu.ua/jspui/handle/123456789/731
Назва: Концепти ціннісно-правового механізму забезпечення розвитку правосвідомості публічних службовців
Автори: Сніжко, Д. В.
Ключові слова: державний службовець
реформування державного управління
механізми розвитку правосвідомості
правосвідомість
публічний службовець
публічне управління
ціннісноправовий механізм забезпечення розвитку правосвідомості публічних службовців
Дата публікації: 2022
Видавництво: Ємельянова Т. В.
Короткий огляд (реферат): У статті автором акцентовано увагу на ціннісно-правових аспектах розвитку правової свідомості публічних службовців України, які не можуть бути вирішені без знання необхідного рівня права та формування моральних та етичних норм правової культури. Адже сьогодні, в умовах інтеграційних процесів Української держави до Європейського Союзу постає важливе завдання переосмислення та сприйняття нових демократичних цінностей суспільного буття, що вимагає критичного перегляду підходів до розвитку ціннісно-правових концептів правосвідомості державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування на публічній службі. Автор статті окреслює проблеми, які існують у сфері державної служби і заважають впевнено та згуртовано рухатися шляхом реформування державного управління в публічне, до побудови правової держави та громадянського суспільства. Серед головних проблем він вбачає наступні: відсутність в публічних службовців, допущених до управління державою, високого рівня морально-правових якостей, що впливають на низький рівень формування та розвитку правової свідомості. Це, відповідно, ставить перед суспільством нові пріоритетні завдання, які полягають у виокремленні певних ціннісних критеріїв до оцінки правової свідомості кандидатів на посади державної служби. В статті розкрито змістове наповнення дефініції «ціннісно правовий механізм забезпечення розвитку правосвідомості публічних службовців». Досліджено взаємозв’язок моралі та права як ціннісно-правових концептів у забезпеченні розвитку правової свідомості публічних службовців. Визначено зміст, функції категорійного апарату, зокрема таких понять як «справедливість», «свобода», «особиста гідність» і «обов’язок», вказано на відмінності правосвідомісті від етики та моралі. В дослідженні виокремлено значимість взаємозв’язку ціностей і права, що проявляється в багатьох формах – як право реалізація в публічному управлінні морально-етичної, правової, соціальнопсихологічної характеристики діяльності публічних службовців. Правосвідомість публічного службовця включає структурні елементи, властиві правосвідомості всіх громадян (правова психологія, правова ідеологія, правова поведінка), і діє в єдності та взаємодії з політичною, естетичною та іншими формами суспільної свідомості. Проте правосвідомість публічних службовців має свою специфіку, зумовлену специфікою виконуваних ними завдань, прав та обов’язків на публічній службі.
Опис: Сніжко Д. Концепти ціннісно-правового механізму забезпечення розвитку правосвідомості публічних службовців / Д. Сніжко// Публічне управління та регіональний розвиток = Public Administration and Regional Development : наук. журн. – 2022. – № 15. – С. 210–223. – Бібліогр. : 20 назв.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.chmnu.edu.ua/jspui/handle/123456789/731
ISSN: 2616-6216
Розташовується у зібраннях:2022 рік

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Сніжко Д. В. Концепти ціннісно-правового.pdf322.51 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.