Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.chmnu.edu.ua/jspui/handle/123456789/1683
Назва: Особливості функціонування судів присяжних в системі публічного управління в Україні
Автори: Липовська, Н. А.
Хожило, І. І.
Ключові слова: правосуддя
публічне управління
публічна судова послуга
публічно-управлінська діяльність
реформування
судова система
Дата публікації: 2023
Видавництво: Ємельянова Т. В.
Короткий огляд (реферат): Метою статті є розгляд суду присяжних як органу публічного управління. Розглянуто правовий статус суду присяжних в системі публічного управління в Україні. Здійснено аналіз можливості інтерпретації суду присяжних як громадської організації та обгрунтовано, що присяжні не підпадають під статус громадської організації. Встановлено, що здійснення правосуддя в Україні є функцією лише державних органів, до яких належить суд присяжних, оскільки є частиною судової системи України. Розглянуто суд присяжних як орган державної судової влади. Доведено, що суд присяжних має ряд специфічних особливостей, що відрізняють державні органи від недержавних, зокрема встановлено, що відмінність суду присяжних від інших органів державної влади полягає в тому, що він не має певного постійного складу, а суд присяжних формується один раз на основі складного механізму відбору для розгляду конкретної справи. Обгрунтовано, що суд присяжних - це інститут, який контролює розподіл прерогатив влади між гілками влади: виконавчою, законодавчою і судовою. Суд присяжних, як найбільш демократичний судовий орган, в даному випадку виконує контрольну функцію, не допускаючи не передбаченого законом втручання законодавчих і виконавчих органів у здійснення правосуддя. Автори доходять висновку, що, здійснюючи свою діяльність, суд присяжних тісно взаємодіє з іншими органами державної влади: з правоохоронними органами та прокуратурою як органами, що виконують функцію прокуратури, з органами місцевого самоврядування як органами, що забезпечують списки виборців, з іншими органами судової влади, які контролюють діяльність суду присяжних. Визначено, що суд присяжних діє відповідно до принципів організації та діяльності державного апарату, до яких належать: законність та конституційність, принцип професіоналізму (щодо професійних юристів) та етики державних службовців, оптимальна структурата функціонування державного органу, його ефективність. Ці та інші принципи знаходять своє відображення в нормативно-правових актах, що регулюють діяльність суду присяжних.
Опис: Липовська Н. А. Особливості функціонування судів присяжних в системі публічного управління в Україні / Н. А. Липовська, І. І. Хожило // Публічне управління та регіональний розвиток = Public Administration and Regional Development : наук. журн. – 2023. – № 21. – С. 868–886. – Бібліогр. 10 назв.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.chmnu.edu.ua/jspui/handle/123456789/1683
ISSN: 2616-6216
Розташовується у зібраннях:2023 рік

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Липовська Н. А., Хожило І. І..pdf444.59 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.