Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.chmnu.edu.ua/jspui/handle/123456789/1515
Назва: Органи самоорганізації населення в Україні : сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку
Автори: Євтушенко, О. Н.
Стадніченко, Л. М.
Ключові слова: органи самоорганізації населення
місцеве самоврядування
органи місцевого самоврядування
державна влада
демократія
децентралізація
територіальна громада
Дата публікації: 2019
Видавництво: Ємельянова Т. В.
Короткий огляд (реферат): У статті досліджується сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку органів самоорганізації населення в містах України, зокрема в місті Миколаєві, їх ролі в системі місцевого самоврядування в умовах децентралізації державної влади. Виокремлено як позитивні, так і негативні аспекти їх діяльності. До позитивних треба віднести те, що органи самоорганізації населення там де вони дійсно працюють є достатньо ефективним інструментом вирішення населенням громади питань місцевого значення, тому що наближені до жителів певної території (вулиці, кварталу, мікрорайону). Органи самоорганізації населення активізують населення навколо невирішених місцевих проблем, сприяють розвитку демократії на місцевому рівні, тому що справжня демократія й починається з особистої участі населення у вирішенні питань, які стосуються їхнього життя. До негативних тенденцій розвитку органів самоорганізації населення треба віднести: складну процедуру їх створення; відсутність налагодженої системи взаємодії між територіальною громадою й органами місцевого самоврядування; незацікавленість органів місцевого самоврядування в органах самоорганізації населення, а тому небажання враховувати пропозиції громадян й залучати їх до розв’язання місцевих проблем; недостатня фінансова підтримка, заохочення та стимулювання органів самоорганізації населення з боку органів місцевого самоврядування; патерналістські очікування населення, сподівання, що влада повинна вирішувати всі їх проблеми; низка активність громадян, як реальної впливової сили у вирішенні проблем території громади, люди не вірять, що зможуть щось реально змінити в місті, селі, селищі. Визначено, що саме органи самоорганізації населення в умовах децентралізації й реформування місцевого самоврядування можуть стати допоміжним ресурсом місцевої владі у вирішенні проблем соціального, економічного та культурного життя громадян на рівні територіальної громади, сприяти їх самоорганізації, розвитку ініціативи й відповідальності. Проте розуміння того факту, що органи самоорганізації населення – це ефективний інструмент реалізації місцевих питань та розвитку країни, як демократичної держави, спонукає лиш невелику кількість територіальних громад активно розвивати та підтримувати діяльність органів самоорганізації населення.
Опис: Євтушенко О. Н. Органи самоорганізації населення в Україні : сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку / О. Н. Євтушенко, Л. М. Стадніченко // Публічне управління та регіональний розвиток = Public Administration and Regional Development : наук. журн. – 2019. – № 4. – C. 291–315. – Бібліогр. 23 назви.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.chmnu.edu.ua/jspui/handle/123456789/1515
ISSN: 2616-6216
Розташовується у зібраннях:2019 рік

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Євтушенко О. Н., Стадніченко Л. М..pdf668.59 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.